Chirurgia - LA SYMETRIE

Chirurgia zmian skórnych i podochirurgia

Zmiany skórne odznaczające się na ciele, mogą być tylko defektem estetycznym, niestety czasem mogą być początkiem poważnych schorzeń. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów i skonsultować niepokojące nas charakterystyczne punkty.

Zabieg chirurgiczny pozwala więc na szybkie usunięcie problemu i dokonanie właściwej analizy poprzez badanie histopatologiczne

Chirurgiczne wycięcie zmian skórnych obejmuje znamiona barwnikowe, kaszaki, tłuszczaki, brodawki skórne.

Zabieg wykonywany jest przy zachowaniu wysokiej precyzji, w sposób który pozwoli na zachowanie jak najmniej widocznego śladu. Ostateczny efekt wizualny zależny jest od indywidualnych predyspozycji regeneracyjnych Pacjenta.

Zabieg powinien być poprzedzony konsultacją lekarza dermatologa, po czym następuje kwalifikacja do zabiegu.

Niektóre zmiany mogą zostać usunięte za pomocą elektrokoagulacji lub kriochirurgii.

W przypadku pozytywnej kwalifikacji do zabiegu chirurgicznego, lekarz za pomocą skalpela wycina zmianę z niewielkim marginesem tkanki zdrowej, po czym zakłada szwy i opatrunek, a tkanka wysyłana jest do badania histopatologicznego.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

 

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości, wielkości i lokalizacji zmian. Okres rekonwalescencji wynosi 7-14 dni.

Po zabiegach nie należy: opalać skóry, korzystać z sauny, basenu, gorących kąpieli i siłowni

Zalecane jest: stosowanie kremów z wysokim filtrem.

W ramach leczenia chirurgicznego oferujemy Pacjentom leczenie podochirurgiczne, w momencie kiedy terapie podologiczne są niewystarczające.

Wykonujemy plastykę:

 – wałów okołopaznokciowych. Zabieg stosowany jest w przypadku nawracającego problemu wrastania paznokci. Dokonujemy chirurgicznego wycięcia tkanki, nie ingerując w macierz i płytkę paznokciową.
opuszka palca. Zabieg wykonywany jest w celu przywrócenia prawidłowego wzrostu paznokcia, w przypadku jego zatrzymania przez opuszek lub jego deformację

Zabiegi poprzedzone są konsultacją chirurgiczną, zlecane są odpowiednie badania Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Przeciwskazaniem do zabiegów są zaburzenia krzepliwości krwi oraz skłonności do bliznowców.

Przeciwskazania do zabiegów: Ciąża i karmienie piersią, zaburzenia odporności, immunosupresja, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaburzenia krzepliwości krwi, aktywne zmiany łuszczycowe, skłonność do bliznowców, aktywna choroba nowotworowa