Terapia blizn - LA SYMETRIE

Terapia Blizn

TERAPIA BLIZN

W naszym Centrum Zdrowia znajdziesz pomoc w zmniejszeniu widoczności blizn a także poprawy funkcjonalności tkanki. Możemy wpływać na prawidłowy przebieg gojenia. Pracujemy z bliznami po zabiegach operacyjnych jak cesarskie cięcie czy mastektomia, pourazowe, pooparzeniowe, pozapalne – powstające jako zejście zmian zapalnych lub ropnych w przebiegu np. trądziku, ospy wietrznej.

Pierwszy etap to opracowanie tkanki sąsiadującej, natomiast praca z samą blizną możliwa jest po zakończeniu procesu gojenia czyli ok 3-4 tygodnie od jej powstania.

Pracujemy z wykorzystaniem technik powięziowych oraz  urządzeń medycznych. Mówiąc o bliznach należy wziąć pod uwagę nie tylko aspekt estetyczny ale także zdrowotny. Są to nowo utworzone tkanki odpowiedzialne za szereg zaburzeń.

W przypadku blizn stosujemy endermologię, falę uderzeniową  oraz iniekcję preparatem PRP – osocze bogatopłytkowe, które wspomagają redukcje kolagenu oraz ruchomość blizny. Terapia przynosi ulgę w bólu, pomaga przywracać czucie okolic blizny pacjentek oraz pełen zakres ruchu.