Stymulatory Tkankowe
Stymulatory tkankowe to grupa produktów, które wpływają na pobudzenie procesów komórkowych stymulujących do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Dzięki ich pracy poprawie ulega jędrność i gęstość skóry.
Głównym zadaniem stymulatorów jest poprawa wyglądu skóry, bez zmiany rysów twarzy.
W tej grupie produków wyróżnia się kilka rodzajów bazujące min. na:
- polinukleotydach
- kolagenie i mieszance witamin
- hydroksyapatycie wapnia
- kwasie I-polimklekowym
- polikaprolaktonie
- kwasie hialuronowym i aminokwasach
Polinukleotydy to niewielkie cząsteczki kwasów nukleinowych DNA i RNA posiadające dużą zdolność do wiązania znacznej ilości wody, wpływając bezpośrednio na procesy nawilżenia i regeneracji skóry. Pobudzają receptory na fibroblastach, aktywując proces tworzenia kolagenu typu I oraz elastyny wpływając na zagęszczenie skóry. Polinukleotydy wspierają również walkę ze stresem oksydacyjnym
Rola kwasu I- polimlekowego polega na stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu. Wykorzystywany do redukcji bruzd i zmarszczek, a także poprawy owalu twarzy.
Mieszanka kwasu hialuronowego i aminokwasów (min. glicyna, prolina, hydroksyprolina, hydroksylizyna, walina, lizyna) bierze udział w regeneracji macierzy pozakomórkowej, co przekłada się na procesy odmładzające i ujędrniające skórę.
Kolagen wraz z kompleksem witaminowym jak Wit C, B6, B2, B1, magnez to kolejny wariant stosowany jako iniekcja w określone obszary skórne. Jego działanie opiera się na przywracaniu skórze właściwego poziomu nawilżenia, czego efektem są opóźnione procesy starzenia. Zawarty w produktach kolagen wspiera i podtrzymuje procesy tworzenia włókien kolagenowych macierzy tkanki łącznej.
EFEKTY ZABIEGU
- Nawilżenie wszystkich warstw skóry
- Wygładzenie zmarszczek
- Rewitalizacja
- Rozświetlenie
Efekt końcowy zabiegów u każdego pacjenta może się różnic w zależności od zastosowanego preparatu, Jego indywidualnych cech, liczby powtórzeń zabiegu, stosowanie się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.
Informacje
Na miejscu lekarz przeprowadzi wnikliwy wywiad oraz zaproponuje proces leczenia indywidualnie do Twoich potrzeb.
Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).
Zależnie od rodzaju podanego preparatu, ściśle wg wskazań lekarza.
- wiotkość skóry
- pierwsze oznaki starzenia, zmarszczki
Zależna od podanego preparatu, ściśle wg wskazań lekarza.
30 minut
Krem miejscowy, znieczulający.
- Ciąża, karmienie piersią
- Choroby o podłożu autoimmunologicznym
- Skłonność do powstawania blizn przerostowych
- Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- Choroby nowotworowe
- inne - zgodnie ze specyfikacją wyrobu medycznego
Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.