Wolumetria twarzy - lifting wolumetryczny - LA SYMETRIE

Wolumetria twarzy - lifting wolumetryczny

Wolumetria jest jedną metod odmładzania skóry i modelowania twarzy, która skupia się na przywracaniu objętości poprzez wypełnienie ubytków i bruzd. Wśród najczęstszych ubytków, które można zauważyć na twarzy, są zapadnięte policzki, chomiki – nawisy policzków czy też pogłębiona dolina łez.
Przyczyną utraty objętości skóry jest głównie proces starzenia się, który prowadzi do zmniejszenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kolagen jest odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry, a jego ubytek powoduje, że skóra staje się bardziej zwiotczała i pojawiają się na niej widoczne zmarszczki i ubytki.
Dodatkowo do utraty objętości twarzy przyczynia się działanie siły grawitacji, ponieważ skóra z wiekiem traci swoją sprężystość i opada, co powoduje powstanie chomików i zapadniętych policzków. Jednym z głównych zastosowań wolumetrii jest korekcja ubytków tkanki tłuszczowej, które mogą pojawić się w wyniku starzenia się skóry, utraty wagi czy genetycznych predyspozycji. Dzięki wolumetrii można uzyskać efekt wypełnienia oraz poprawić kontury twarzy, nadając jej młodszy i bardziej odświeżony wygląd.
Wolumetria jest jednym z rozwiązań na poprawę owalu twarzy, zlikwidowanie cieni pod oczami oraz modelowanie ust czy kości policzkowych. 

Zabiegi wykonywane są przez lekarzy.

EFEKTY ZABIEGU

Efekty zabiegu modelowania twarzy kwasem hialuronowym utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Efekt końcowy zabiegów u każdego Pacjenta może się różnić w zależności od  rodzaju zastosowanego preparatu, indywidualnych cech Pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowanie się Pacjenta do zaleceń pozabiegowych.

Informacje

Zabieg modelowania twarzy za pomocą kwasu hialuronowego nie wymaga specjalnego przygotowania.  W trakcie zabiegu wolumetrii twarzy występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. 

Lekarz decyduje o wyborze odpowiedniego preparatu, na podstawie przeprowadzonego wywiadu.

Zależnie od rodzaju podanego preparatu, ściśle wg wskazań lekarza.

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). Wskazane jest picie dużych ilości wody. 

  • Uwydatnienie kości policzkowych
  • Modelowanie policzków
  • Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni
  • Modelowanie podbródka
  • Modelowanie nosa
  • Wolumetria twarzy

Zależna od podanego preparatu, ściśle wg wskazań lekarza.

Zwykle jednak zabieg wykonuje się co około 24 miesiące.

30 minut

Mogą pojawić się zasinienia i krwiaki w miejscu wkłucia

Krem miejscowy znieczulający lub i dodatek lidokainy w preparacie – zależnie od zastosowanego preparatu

Zależnie od zastosowanego preparatu.

Ogólne:

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby nowotworowe

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej , laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.