INFUZJA TLENOWA NA SKÓRĘ GŁOWY - LA SYMETRIE
Baza wiedzy

INFUZJA TLENOWA NA SKÓRĘ GŁOWY

INFUZJA TLENOWA NA SKÓRĘ GŁOWY

Prosta ale skuteczna terapia w walce z problemami w obrębie skóry głowy

Infuzja tlenowa to nic innego jak urządzenie, które wykorzystuje hiperbaryczny tlen. Zabieg polega na wtłaczaniu do głębokich warstw skóry głowy skoncentrowanych składników aktywnych dobranych do danego problemu. Cały urok tego zabiegu tkwi w jego prostocie wykonania oraz całkowicie bezinwazyjnej procedurze.

Jakie są wskazania do infuzji tlenowej?

W gabinecie trychologicznym zgłaszają się klienci z różnymi problemami. Począwszy od łupieżu, stanów zapalnych a także różne postacie łysienia.

Każda wizyta poprzedzana jest konsultacją oraz badaniem trychoskopowtym w celu dokładnego określenia problemu. W razie wątpliwości wykonuje się dodatkowe badania morfologiczne.   Istotą w leczeniu schorzeń związanych ze skórą głowy jak i włosami to terapia skojarzona. Oznacza to podejmowanie takich działań w określonym czasie aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Podstawą każdej terapii jest ogólny stan organizmu.

Infuzja tlenowa to zabieg pielęgnacyjny, który doskonale sprawdza się przy większości schorzeń skóry głowy. W zaleceniach infuzji tlenowej znajdziemy m.in.:

– nadmierne wypadanie włosów ( łysienie ),

-atopowe zapalenie skóry głowy,

-zapalenie mieszków włosowych,

-łupież,

-łojotok skóry głowy,

-łojotokowe zapalenie skóry głowy,

-sucha skóra głowy.

  Jedynym przeciwskazaniem są zmiany nowotworowe w obszarze zabiegowym.

Jakich odczuć możesz spodziewać się w czasie zabiegu?

Przede wszystkim jest to zabieg bezbolesny oraz komfortowy. Zaletą infuzji tlenowej jest natychmiastowa ulga przy skórze podrażnionej ponadto łagodzi świąd.

Cały zabieg trwa od 1 – 1,5 h . Po zabiegu można normalnie funkcjonować .

Terapeutyczne zabiegi tlenowe to naturalna stymulacja lokalnego mikrokrążenia w obrębie mieszków włosowych. Ma silny wpływ na aktywność bakterii beztlenowych, łagodzi stany zapalne, dotlenia skórę oraz reguluję prace gruczołów łojowych oraz proces złuszczania naskórkowego. Skóra dzięki infuzji tlenowej jest silnie odżywiona, dotleniona oraz odpowiednio za stymulowana. Zabieg ten sprawdza się idealnie w czasie trwania innych zabiegów trychologicznych np. przy mezoterapii lub w czasie trwania leczenia farmakologicznego.

Aby terapia była skuteczna należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogłyby niekorzystnie wpływać na stan skóry głowy.  Pamietajmy, że leczenie danego problemu to proces, który wymaga czasu niekiedy kilku miesięcy. Dlatego aby kuracja przynosiła oczekiwane efekty należy wykonać serię od 5 do 10 zabiegów w odstępach tygodniowych lub dwutygodniowych lub w zależności od zaleceń  trychologa.

łysienie
Share